Rodzaje schodów na obecnym rynku

Przez - Kamil Glaza
05.11.23 10:23:00

Schody na beton

Schody na beton to popularne rozwiązanie, które łączy trwałość betonu z estetyką innych materiałów, takich jak drewno czy stal. W tym przypadku, betonowa konstrukcja schodów stanowi podstawę, która jest następnie wykończona wybranym materiałem. Schody te są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu. Dzięki możliwości wykończenia różnymi materiałami, schody na beton mogą być dostosowane do niemal każdego stylu wnętrza.

Schody klasyczne, dywanowe

Schody klasyczne, nazywane również dywanowymi, to rodzaj schodów, który charakteryzuje się grubymi stopniami oraz podstopniami, a także brakiem widocznej konstrukcji. Są one często kojarzone z tradycyjnymi, eleganckimi wnętrzami i dodają ciepła oraz klasy każdej przestrzeni. Grube stopnie zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania, podczas gdy podstopnie dodają estetycznego uroku. 


Schody wspornikowe

Schody wspornikowe, znane również jako schody półkowe, są jednym z najbardziej nowoczesnych i eleganckich rozwiązań dostępnych na rynku. Charakteryzują się tym, że ich stopnie są mocowane bezpośrednio do ściany, co daje wrażenie, że unoszą się w powietrzu. Dzięki temu są one idealne dla nowoczesnych wnętrz, gdzie minimalizm i prostota są kluczem.

Schody na belce centralnej

Schody na belce centralnej to klasyczne rozwiązanie, które pasuje do wielu różnych stylów wnętrz. Mają one jedną centralną belkę, do której mocowane są stopnie. Dzięki temu są stabilne i trwałe, a jednocześnie zachowują lekkość i elegancję.

Schody gięte

Schody gięte są jednym z najbardziej wyrafinowanych i estetycznych rozwiązań dostępnych na rynku. Charakteryzują się płynnymi liniami i delikatnymi zakrętami. Chociaż są one piękne i dodają wnętrzu klasy, warto zaznaczyć, że nie jesteśmy specjalistami w ich montażu. Niemniej jednak, zachęcamy do zapoznania się z innymi rodzajami schodów, które oferujemy.

Schody stalowe zewnętrzne

Schody stalowe zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne schodów. Są one wykonane z wysokiej jakości stali, co gwarantuje ich długą żywotność. Stal przed malowaniem proszkowym jest ocynkowana w celu skutecznego zabezpieczenia powierzchni. Dzięki różnym opcjom wykończenia, takim jak malowanie proszkowe, można je dostosować do każdego stylu budynku.

Schody balustradowe

Schody balustradowe są jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań dostępnych na rynku. Ich konstrukcja opiera się na balustradzie, która przenosi obciążenia. Są one idealne dla tych, którzy szukają połączenia funkcjonalności z estetyką w przystępnej cenie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ